حل مشکل مجوزهای فایل ها و فولدرهای وردپرس

Written by مهدی امانی

خرداد ۷, ۱۳۹۶

یکی از مشکلاتی که در وردپرس شاید تا به حال چندین بار با آن مواجه شده باشید مشکل مجوز های فایل ها و فولدر های وردپرس است . در صورتی که این مشکل وجود داشته باشد خطاهای مختلفی از جمله عدم امکان آپلود فایل و … مشاهده خواهید کرد . اما راهکار حل این مشکل چیست ؟

در مستندات وردپرس آمده است که مجوز فایل ها بایستی ۶۴۴ و برای فولدر ها ۷۵۵ باشد تا وردپرس به راحتی و بدون مشکل کار کند و البته هم چنین از جهات امنیتی با مشکلی مواجه نشوید .

برای این منظور در ابتدا می بایستی یک نرم افزار مدیریت FTP نصب نمایید . شما می توانید از نرم افزار FileZilla و یا حتی افزونه FireFTP فایرفاکس بدین منظور استفاده نمایید . پیشنهاد می شود قبل از این کار حتما یک بکاپ  از اطلاعات خود بگیرید .

گام اول : اصلاح مجوزهای فولدر ها

بعد از راه اندازی نرم افزار FTP به فولدر ریشه و اصلی وردپرس خود بروید . سه فولدر اصلی وردپرس در ریشه قرار دارند به نام های wp-admin و wp-content و wp-includes. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید هر سه فولدر را انتخاب ، راست کلیک کرده و گزینه File Permissions را انتخاب نمایید .

حال در بخش Numeric Value عدد ۷۵۵ را وارد نمایید . ( در بالای این بخش می توانید دسترسی های کاربران مختلف را مشاهده نمایید )

سپس تیک گزینه Recurse into subdirectories را زده و گزینه Apply to directories only را انتخاب نمایید . این کار باعث می شود تا تمامی فولدرهای زیر مجموعه نیز مجوزشان اصلاح گردد و هم چنین  مجوز ۷۵۵ فقط و فقط برای فولدر ها قرار داده شود .

گام دوم : اصلاح مجوزهای فایل ها

حال دوباره به فولدر ریشه بازگشته و تمامی فایل ها و فولدر های موجود را انتخاب نمایید راست کلیک کرده و گزینه File Permissions را انتخاب نمایید .

این بار در بخش Numeric value عدد ۶۴۴ را وارد نمایید.

سپس تیک گزینه Recurse into subdirectories را زده و گزینه Apply to files only را انتخاب نمایید . این کار باعث می شود تا تمامی فایل های زیر مجموعه نیز مجوزشان اصلاح گردد و هم چنین  مجوز ۶۴۴ فقط و فقط برای فایل ها ها قرار داده شود .

تمام شد. حالا می توانید به راحتی و بدون خطا در وردپرس فعالیت نمایید 🙂

You May Also Like…

۰ Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*